lv1 lv1 lv1

Обама подкара екологично чист автомобил при посещение в Детройт

31 юли 2010 / 08:10

Снимка: wallpapershunter.com

Президентът на САЩ Барак Обама измина няколко метра на волана на новия "Шевролет Волт" - екологичната кола на "Дженеръл мотърс" по време на посещение в автозавод в района на Детройт, щата Мичиган, предаде "Франс прес". След разрешение от началника на охраната си Обама подкара хибридната кола (която се задвижва от бензин или от електрическа енергия) пред завода на "Дженеръл мотърс" в Хамтрак, в северно предградие на Детройт. Той закопча колана си, потегли и измина три метра с ниска скорост.

"Доста приятно" - коментира президентът на слизане от колата. "Шевролет Волт" още не е пуснат в продажба модел, но символизира очакваното от някои обновяване на автомобилния гигант, който през 2009 г. бе спасен от фалит с масово отпускане на държавни средства, придружени от задължението да се преструктурира.
"Много не ми позволяват да шофирам" - каза Обама на работниците от завода, имайки предвид службата си за охрана. Наистина е много рядко президентът на САЩ да шофира. Според говорителя му Робърт Гибс Обама за последно е подкарал кола на 30 април близо до Вашингтон в тренировъчен център на охранителите му от "Сикрет сървис".

/ 0 / Коментара Коментирай


code

Моля полълнете КОДА в полето:


code

Моля полълнете КОДА в полето:

ИНТЕРВЮТА
Пламен Нунев: Очакваме да настъпи промяна в здравеопазването

Пламен Нунев: Очакваме да настъпи промяна в здравеопазването

Имаме волята и силата да си признаем грешките и да започнем едно обновление. Това каза в предаването „Под лупа” на ТВ Европа Пламен Нунев, член на Изпълнителната комисия на ГЕРБ в първия си работен ден след едномесечната почивка на народните избраници.

ВРЕМЕТО

БългарияЕвропа
  • 07 септември 2010
    15° / 27° ясно
  • 08 септември 2010
    15° / 29° слънчево
    слънчево