Арести в Москва по време на опозиционен митинг

31 януари 2012 / 21:11

15 демонстранти бяха арестувани в центъра на Москва, те се бяха събрали на Триумфалния площад, за да протестират срещу нарушаването на правото за свободно събиране. 70 души, членове на опозиционни движения и на правозащитни организации, раздаваха на минувачите антиправителствени брошури и скандираха лозунги срещу премиера Владимир Путин.

Член 31 от руската Конституция гарантира правото на свободно събиране, затова активистите бяха избрали последния ден от мразовития януари за протеста си.

Тук съм, за да изразя мнението си за нарушаването на гражданските ми права. Институциите в тази страна са проядени от корупция, те вече не защитават интересите на хората, а това е жалко, заяви Ирина Калмикова.

Арестите на Триумфалния площад в Москва са в остър контраст на обявения от Кремъл по-мек тон към опозицията, която възобнови протестите си след парламентарните избори в началото на декември. Тогава хиляди хора излязоха на улиците и издигнаха искания за насрочване на нови избори заради измами и фалшификации и край на авторитарното управление на Путин.

/ 0 / Коментара Разгледай коментарите


code

Моля полълнете КОДА в полето:


code

Моля полълнете КОДА в полето:

ИНТЕРВЮТА
Анатолий Карпов, руски шахматист и политик: Несъстоялият се мач с Боби Фишер бе пропуск за света през 70-те

Анатолий Карпов, руски шахматист и политик: Несъстоялият се мач с Боби Фишер бе пропуск за света през 70-те

Бившият световен шампион по шахмат Анатолий Карпов получи престижна награда по време на церемонията по връчването на призовете на Центъра за глобален диалог и сътрудничество във Виена. Организацията, председателствана от президента на България в периода 1997- 2002 година Петър Стоянов отличи Карпов за приноса му в междукултурния диалог.

ВРЕМЕТО

БългарияЕвропа
  • 23 май 2012
    / 16° частично
    заоблачаване
  • 24 май 2012
    12° / 22° предимно
    облачно