Две сгради се срутиха в центъра на Рио де Жанейро, противоречива информация за жертвите
26 януари 2012 / 07:53Две сгради - една десететажна и една двайсететажна - се срутиха в центъра на Рио де Жанейро. Според местна телевизия срутването е предшествано от взрив, но засега това не е потвърдено. Първоначално беше съобщено за 11 загинали, но засега е потвърдено само, че има четирима души ранени, които са настанени в местна болница. Под развалините на сградата обаче има хора, съобщиха местните власти.
Четирима души са ранени, след като две сгради рухнаха в центъра на Рио де Жанейро, съобщи кметът на бразилския град Едуардо Паеш. Все още не е ясно колко хора може да се намират под развалините, предаде АФП.
По-рано телевизия „Глобо нюз” съобщи, че има 11 загинали или пострадали при инцидента.
Кметът на Рио де Жанейро посочи, че четирима души са хоспитализирани.
„Все още има хора под развалините. Не знаем колко точно, получаваме противоречива информация”, каза Паеш.
Градоначалникът съобщи, че са се срутили две сгради – едната десететажна, а другата 20-етажна.
Очевидци твърдят, че са чули силна експлозия в района, но Паеш посочи, че причината за инцидента все още не е известна, като е възможно да е имало „проблеми с конструкциите”.
В кореспонденция за събитието Ройтерс припомня, че Рио де Жанейро е един от градовете, който посреща Световното първенство по футбол в Бразилия през 2014 година и е домакин на летните Олимпийски игри две години по-късно.












