"Сиена" вкара 3 гола, но победи само с 2:1 "Наполи" за Купата на Италия

10 февруари 2012 / 14:59

Снимка: staypro.eu

"Сиена" победи "Наполи" с 2:1 в първи мач от полуфиналите за Купата на Италия. След последния съдийски сигнал на ст. "Артемио Франки" и двата отбора имаше за какво да съжаляват.

Домакините от "Сиена" прекараха повечето време в защита, но с няколко бързи контраатаки успяха да отбележат 2 гола. Разписаха се Реджиналдо в 42-ата и Гаетано д’Агостино в 66-ата мин. Солидният им аванс обаче се стопи наполовина след нелеп автогол на Бизоли 4 минути преди края.


Въпреки че минималната загуба превръща отбора на "Наполи" във фаворит за класиране на финала, гостите със сигурност ще съжаляват за безкрайните си пропуски. Кавани, Гаргано, Лавеци и цялото нападение на южняците можеше да реши всичко още в този мач, но така и не успя да стигне до гол. В каталога с пропилени възможности влизат изчистена топка от голлинията и няколко греди.


Реваншът в Неапол е на 20 март.

/ 0 / Коментара Разгледай коментарите


code

Моля полълнете КОДА в полето:


code

Моля полълнете КОДА в полето:

ИНТЕРВЮТА
Анатолий Карпов, руски шахматист и политик: Несъстоялият се мач с Боби Фишер бе пропуск за света през 70-те

Анатолий Карпов, руски шахматист и политик: Несъстоялият се мач с Боби Фишер бе пропуск за света през 70-те

Бившият световен шампион по шахмат Анатолий Карпов получи престижна награда по време на церемонията по връчването на призовете на Центъра за глобален диалог и сътрудничество във Виена. Организацията, председателствана от президента на България в периода 1997- 2002 година Петър Стоянов отличи Карпов за приноса му в междукултурния диалог.

ВРЕМЕТО

БългарияЕвропа
  • 23 май 2012
    10° / 18° превалявания
  • 24 май 2012
    14° / 22° превалявания