Първанов се зарече да води тежка битка с Борисов и вредното за България негово управление

03 февруари 2012 / 08:47

"Аз съм готов да се изправя пред битката с морала, пред политически и идеен сблъсък", "Ще водя голямата, тежката битка с Бойко Борисов и с това слабо, бездейно и, бих казал, вече вредно за България управление" - такива изказвания направи президентът Първанов в телевизионно интервю. Той заяви, че не е в негов стил да се самопредложи за кандидат за лидер на левицата, но иска да види там промяна.

"Бях номиниран за президент, когато нямаше друг кандидат. Ако събитията го налагат, бих могъл да участвам в състезанието на идеи, на политики. Необходима е промяна в организационната политика на партията. БСП не излъчваше сила досега, а все повече трябва да излъчва" - заяви бившият президент.

Първанов смята, че макар и да не заема лидерски пост, аргументите в битката му срещу Борисов продължават да са силни. Той подчерта, че ако някой има връзка с Алексей Петров, то това е самият премиер, който е имал обща фирма с Трактора. Категоричен е, че ключовата дума за БСП е "промяна" - промяна в коалиционната и организационната политика.

Битката, която предстои с ГЕРБ, е и лидерска битка повече отвсякога, каза Първанов. По думите му срещу Бойко Борисов БСП трябва да противопостави силна фигура, която да е в състояние да вдъхва респект: "Надявам се да не сме само ние двамата със Сергей Станишев лидерите, на които БСП да разчита".

/ 1 / Коментара Разгледай коментарите


code

Моля полълнете КОДА в полето:


code

Моля полълнете КОДА в полето:

!

03 февруари 2012 / 10:33

Най-вредни за България са комунистическите управления!

ИНТЕРВЮТА
Анатолий Карпов, руски шахматист и политик: Несъстоялият се мач с Боби Фишер бе пропуск за света през 70-те

Анатолий Карпов, руски шахматист и политик: Несъстоялият се мач с Боби Фишер бе пропуск за света през 70-те

Бившият световен шампион по шахмат Анатолий Карпов получи престижна награда по време на церемонията по връчването на призовете на Центъра за глобален диалог и сътрудничество във Виена. Организацията, председателствана от президента на България в периода 1997- 2002 година Петър Стоянов отличи Карпов за приноса му в междукултурния диалог.

ВРЕМЕТО

БългарияЕвропа
  • 22 май 2012
    / 23° превалявания
  • 23 май 2012
    10° / 18° превалявания