Орисват бебе на годината
21 януари 2012 / 15:1221 януари е обявен за професионален празник на родилната помощ. Чества се официално от 1951 г., когато на този ден се е отбелязвал по църковния календар Бабинден. В деня на празника се отдава почит на хората, допринесли за развитието на родилната помощ в България.
Васил Детелинов
По този повод последното бебе на 2011 г. и първото бебе на 2012 г. ще бъдат орисани от министъра на здравеопазването Стефан Константинов.
Първото родено бебе през новата година е Василена Василева Самарова от Благоевград. Тя е родена в 0 часа и 1 минута на 1 януари с тегло малко над 3 кг и дължина 47 см. Последното бебе на 2011 г. е Янко Емилиев Шарков, от село Алеко Константиново, Пазарджишко. Той се роди в 23.58 ч. на 31 декември
Семействата на двете бебета ще получат подаръци, предоставени от производители и вносители на бебешки стоки, а също и символа на
кампанията - почетен медальон "Бебе на годината", поднесен от техния орисник - министър Стефан Константинов.
А двете болници, в които са родени бебетата, ще получат паметни табели.












